Filmy relacja ojciec-syn, nastolatek, relacja mąż-żona

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje relacja ojciec-syn, nastolatek, relacja mąż-żona. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

W wieku czterdziestu kilku lat przesadnie poprawny Cal Weaver (Steve Carell) wiedzie idealne życie - ma dobrą pracę, ładny dom, udane dzieci i szkolną miłość za żonę. Ale kiedy dowiaduje się, że jego druga połowa, Emily (Julianne Moore (I)), zdradziła go i chce się rozwieść, jego "wymarzone" życie rozpada się na kawałki. Co gorsza, w dzisiejszym świecie, w którym królują single, Cal, który na randce nie był od lat, staje się uosobieniem niezgrabności. Nieszczęsnego Cala, spędzającego wolne wieczory na samotnych rozmyślaniach w pobliskim pubie, wybiera sobie na partnera i ucznia przystojny podrywacz po trzydziestce - Jacob Palmer (Ryan Gosling (I)). Jacob stara się pomóc Calowi pogodzić się rozstaniem i rozpocząć nowe życie, więc ukazuje mu liczne możliwości, jakie się przed nim otwierają: zalotne kobiety, męskie wypady na drinka i wyczucie stylu, jakiego nie można wyrobić sobie, robiąc zakupy w sieciówkach. Cal i Emily to nie jedyne postaci poszukujące miłości tam, gdzie trudno na nią trafić. Trzynastoletni syn Cala - Robbie - szaleje za siedemnastoletnią opiekunką do dzieci, Jessicą, która z kolei na obiekt westchnień wybrała sobie Cala. A ten, mimo całej przemiany i licznych podbojów, nie może w swoim sercu zmienić tej jednej rzeczy, która ciągle prowadzi go z powrotem w to samo miejsce, w którym rozpoczęła się jego podróż.
Wieś w protestanckich północnych Niemczech. 1913-14 rok w przededniu wybuchu Wielkiej Wojny i historia dzieci, także nastolatków, udzielających się w lokalnym chórze prowadzonym przez miejscowego nauczyciela przy wsparciu mieszkańców - barona, zarządcy, pastora, lekarza, akuszerki i farmerów. Tą mała społeczność zaczynają dotykać dziwne zdarzenia, które z czasem przyjmują charakter rytualnej kary. Kto za tym stoi?
Akcja serialu skupia się na śledztwie w sprawie morderstwa młodej kobiety – Rosie Larsen (Katie Findlay). Gdy zbliżają się wybory burmistrza, w których kandyduje Darren Richmond (Billy Campbell), w samochodzie należącym do jego sztabu odnaleziona zostaje martwa nastolatka. Rodzicom dziewczyny trudno jest pozbierać się po utracie córki. Detektyw Sarah Linden (Mireille Enos) zmuszona jest odwlec przeprowadzkę, by znaleźć mordercę.


Kate (Malin Akerman) porzuca swoje życie imprezowiczki po tym, jak poznaje i zakochuje się w nieco starszym mężczyźnie. Poza swoimi atutami Pete (Bradley Whitford) posiada także bagaż w postaci dwóch byłych żon. Pierwsza z nich, Diane (Marcia Gay Harden), jest zasadniczą i wymagającą matką dwójki bliźniąt, Hillary (Bailee Madison) i Warrena (Ryan Lee). Była numer dwa, neurotyczna Jackie (Michaela Watkins), swego czasu razem z Petem adoptowała Berta (Albert Tsai). Teraz Kate musi przejąć część matczynych obowiązków, choć trudno powiedzieć, żeby miała ku temu predyspozycje.
Paul zrobi wszystko, żeby ochronić swoją rodzinę przed nadciągającym tajemniczym wirusem. Na całym świecie nie ma dla nich bezpiecznego miejsca, oprócz opuszczonego domku w środku lasu. Żyją według surowych zasad, chcąc przetrwać najgorsze. Sytuacja komplikuje się, gdy do chatki trafia kolejna rodzina poszukująca schronienia... Jak daleko można się posunąć, by ocalić najbliższych?
Marco Ruiz jest śledczym w wydziale zabójstw w meksykańskim stanie Chihuahua i mieszka w Ciudad Juarez. To oddany swojej rodzinie i jeden z ostatnich porządnych ludzi w szeregach apatycznej i skorumpowanej policji, która jest znacznie gorzej uzbrojona od wpływowych karteli narkotykowych. Jest bystry, czarujący, spostrzegawczy oraz boleśnie świadomy, że jego miasto znajduje się w stanie chaosu. Gdy na moście zostaje porzucone ciało, które ułożono po obu stronach granicy między El Paso i Juarez, Ruiz zmuszony jest do pracy ze swoją amerykańską odpowiedniczką, detektyw Sonyą Cross, zawziętą policjantką, która cierpi na niezdiagnozowane zaburzenia osobowości. Cross jest szokująco szczera i określa świat takim jakim go widzi, co dla jej kolegów bywa odpychające, ale jest przy tym wyjątkowo efektywna w tym, co robi. Tajemniczy seryjny morderca ma swój program działania. W miarę rozwoju wypadków dowiadujemy się, że jego motywację stanowi chęć pokazania innym problemów ludzkich i społecznych, tydzień po tygodniu.
Lata 80. Kujonowaty Adam (Sean Giambrone) ma 11 lat i wszedł właśnie w wiek zainteresowania światem, który go otacza. Wykorzystując kamerę, rejestruje życie swojej zwariowanej, lecz kochającej się rodzinki Goldbergerów. Jego mama, Beverly (Wendi McLendon-Covey), jest klasyczną, nadopiekuńczą mamuśką, która posiada pełnię władzy w rodzinie. Tata, Murray (Jeff Garlin), to burkliwy rodzic, który stara się wychowywać dzieci bez krzyku. Siostra Adama, Erica (Hayley Orrantia), jest seksowną 17-latką, która potrafi sterroryzować swoje otoczenie. Jego brat, Barry (Troy Gentile), jest nadwrażliwym 16-latkiem, który cierpi na syndrom środkowego dziecka. Adam (Sean Giambrone) jest z nich najmłodszy, co nie przeszkadza mu się zakochać w starszej kobiecie. Blisko rodziny trzyma się także dziadek Al "Pops" Solomon (George Segal), napalony mężczyzna, bezwstydny Don Juan, który szkoli Adama w technikach miłości.
Małżeństwo Johnsonów przechodzi kryzys. Seria konfliktów doprowadza do tego, że Dorothy razem z córkami, nastoletnią Nikki i małą Destiny, wyprowadza się do sąsiedniego budynku. Dla ojca rodziny, Nate'a, który zostaje w opustoszałym mieszkaniu z synem, raperem, to i tak za daleko. Nate wpada na pomysł, jak uratować małżeństwo. Namawia Dorothy na familijne spotkanie w Caruthersville. Johnsonowie wyruszają w podróż do Missouri, ale wciąż gubią drogę. Sytuację pogarsza zabrana autostopowiczka, której wdziękom Nate nie potrafi się oprzeć.

Uwiązani

6,2
Film przedstawia historię grupy nastolatków szkół średnich i ich rodziców, którzy próbują komunikować się na wiele sposobów. Internet zmienił swojskie relacje, obraz wizerunku i życia miłosnego. Film stara się przedstawić nam problemy społeczne, dotyczące kultury, gier wideo, anoreksji w wyścigu o sławę, niewierności, proliferacji nielegalnego materiału w internecie. Pokazuje się nam różnorodność dróg ludzkiego wyboru - jakąś tragiczną, jakąś szczęśliwą, jakąś nadzieję. Staje się jasne, że nikt nie jest odporny na tę ogromną zmianę społeczną, która weszła do naszych telefonów, tabletów i komputerów.
Z pozoru, na pierwszy rzut oka Hellmanowie wyglądają jak typowa amerykańska rodzinka - jest Balthazor i jego żona Tina, ich dwoje dzieci, Mandy i Josh, ich pies Pazuzu i wujek Vlaartark. Jak się jednak okazuje, Hellmanowie są z piekła. Zostali wysłani na Ziemię przez diabła z pewną misją - mają nie dopuścić do tego, by ludzie dokopali się do ich piekielnych, podziemnych domów. Żeby wykonać zadanie, muszą zachowywać się jak typowi mieszkańcy przedmieścia. Szybko odkrywają, że jeśli chodzi o diabelskie zachowania, ludzie mogą z nimi śmiało konkurować. Zadanie Hellmanów okazuje się trudniejsze przez sympatię, jaką Balthazor darzy ludzi, nawet swojego niepoprawnego politycznie szefa Killbride’a (Kurtwood Smith, "Różowe lata 70te") i współpracownika, Turka Chevdeda (Kyle McCulloch). Balthazorowi bardzo podoba się też poczucie odpowiedzialności za swoich najbliższych i będzie próbował zastosować takie zasady także w swojej zwariowanej rodzinie. Spędzanie czasu w towarzystwie prowincjonalnych gospodyń domowych takich jak Majoe (Dina Waters, "Jak w niebie") nie jest dokładnie tym, co Tina rozumie pod pojęciem rozrywka… ale zawsze chętnie napije się zimnego drinka. Josh i Mandy są natomiast typowymi nastolatkami, co znacznie pomaga im zaadoptować się do nowej sytuacji. Wujek Vlartaark większą część czasu spędza na degustacjach i próbuje zaspokoić swoje najdziwniejsze smaki. Podczas gdy Pazuzu (pies) jest faktyczną głową rodziny, często musi odgrywać rolę rodzinnego zwierzaka.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…