Filmy żołnierz, zwłoki, druga wojna światowa

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje żołnierz, zwłoki, druga wojna światowa. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Ekranizacja książki Markusa Zusaka, uznanej za jedno z największych wydarzeń literackich ostatnich lat. Łącząca realizm z magią opowieść o dorastaniu dziewięcioletniej dziewczynki, która wysłana zostaje do rodziny zastępczej w Niemczech w czasach II wojny światowej. Dzięki swej jedynej pasji, książkom wykradanym skąd się da, odkrywa niesamowity świat, który pozwala przetrwać jej samej i jej bliskim.
Nic nie przygotuje was na tak odlotową rzeźnię, jaką jest Operacja Overlord. Producent J.J. Abrams zaprasza na pokręconą przygodę amerykańskiego oddziału, który musi zmierzyć się z nazistowskimi superżołnierzami, jakich jeszcze świat nie widział.
Ekranizacja powieści francuskiego pisarza Michela Tourniera. Niezwykła, wstrząsająca wizja hitleryzmu i klęski III Rzeszy. Daleka od utartych szablonów opowieść o nazistowskim szaleństwie. Bohaterem jest Francuz, Abel Tiffauges, przekonany o swym baśniowym pochodzeniu. Mając 11 lat odkrywa w sobie moce nadprzyrodzone. Jak większość chłopców w jego wieku, marzy, by szkoła, do której uczęszcza, spłonęła. I szkołę rzeczywiście trawi pożar. Wojenna tułaczka Abla Tiffaugesa obfituje w kolejne dziwne wypadki i zrządzenia losu. Abel znajduje się w tym czasie w Prusach Wschodnich. Z hitlerowskiego obozu jenieckiego trafia na służbę do Hermanna Goeringa. Obserwuje krwawe polowania Wielkiego Łowczego Rzeszy, którym kres kładzie podobna rzeź armii niemieckiej pod Stalingradem. Wreszcie staje u wrót warownej twierdzy. Tutaj SS szkoli dwunasto-czternastolatków - rzekomą elitę przyszłego państwa niemieckiego. W rzeczywistości są oni mięsem armatnim dla chylącej się ku upadkowi "tysiącletniej Rzeszy". Z rozkazu nazistów Abel przemierza okolice, prowadząc przymusową rekrutację młodych chłopców. W oczach miejscowej ludności uchodzi za potwora, który porywa dzieci, niczym Król Olch w balladzie Goethego. Czy Tiffauges - człowiek ani dobry, ani zły, z pewnością bardzo wrażliwy, ale poniekąd zauroczony faszystowską ideologią - zdoła wyzwolić się spod jej przemożnego wpływu?


Styczeń 1945r roku. Do niewielkiej wioski zbliża się front. Niemcy powoli wycofują się z zajmowanych terenów. Dość niespodziewanie pojawia się radziecki czołg, który zostaje ukryty w stogu siana, a żołnierze ukrywają się u gospodarza Walendowskiego. Czołgiści niszczą amunicję okupantów, Ci w odwecie grożą pacyfikacją całej wioski.
Film Stalingrad oparty jest na historycznej bitwie o miasto Stalingrad podczas II wojny światowej. Reżyser filmu, Joseph Vilsmaier, (twórcy takich obrazów jak Odlotowy Sekstet i Marlena), pokazał historię bitwy oczami młodych niemieckich żołnierzy, którzy po kampanii w Afryce, krótkim urlopie na Włoskiej Riwierze wraz z całym batalionem zostają przerzuceni na Front Wschodni. Batalia o Stalingrad rozpoczęła się w sierpniu 1942 roku. Zajęcie miasta, zdaniem niemieckiej propagandy, miało potrwać kilka dni. Tymczasem zacięte walki się przedłużały, aż nadeszła zima, której wszyscy się obawiali.
Klasyka polskiej kinematografii. Serial Konrada Nałęckiego powstał na podstawie książki Janusza Przymanowskiego, który jest także współautorem scenariusza. Nakręcono trzy serie przygód załogi „Rudego” – łącznie 21 odcinków. PRL-owskie władze chętnie traktowały serial jako materiał propagandowy, prezentujący obowiązującą wówczas wersję historii z polsko-radzieckim sojuszem na pierwszym planie. Janek wstępuje w szeregi Wojska Polskiego do oddziału wojsk pancernych. Zostaje włączony do załogi czołgu o numerze 102. Wraz ze swoimi wiernymi towarzyszami broni Olgierdem, Gustlikiem, Grigorijem i psem Szarikiem rusza wyzwolić ojczyznę. Dla dzisiejszego widza „Czterej pancerni i pies” pozostają znakomitą produkcją wojenno-przygodową. Zrealizowane z rozmachem sceny batalistyczne, trzymająca w napięciu akcja, zabawne dialogi i przede wszystkim doskonałe postacie stworzone przez wybitnych aktorów – to nieprzemijające wartości serialu.
Jest to historia żydowskiej piosenkarki o imieniu Rachel. Udaje jej się uniknąć śmierci z rąk Niemców i przedostać na południe Holandii. Jesienią 1944 roku przyłącza się do holenderskiego ruchu oporu pod pseudonimem "Ellis". Chcąc zyskać uznanie wśród ruchu oporu przefarbowuje swoje włosy na blond i uwodzi niemieckiego oficera. W końcu jednak zostaje zdradzona przez kogoś z wewnątrz ruchu oporu i oskarżona o szpiegostwo. W 1945 roku zostaje oswobodzona... Rozpoczyna prywatne śledztwo by ustalić, kto ją zdradził.

Pianista

8,1
Biografia Władysława Szpilmana, wybitnego polskiego pianisty żydowskiego pochodzenia, który przeżył piekło wojny.
Film, nagrodzony Oscarem przez Amerykańska Akademię, który powstał w oparciu o słynną powieść Güntera Grassa pod tym samym tytułem, portretuje mieszkańców Gdańska – Polaków, Niemców i Kaszubów – na tle historycznych wydarzeń pomiędzy rokiem 1924 i końcem II wojny światowej. Bacznym obserwatorem owych zdarzeń jest Oskar Matzerath, nad wiek rozwinięty chłopiec, którego świat dorosłych napawa sceptycyzmem i niechęcią. Nie chcąc stać się jego częścią, w dniu trzecich urodzin postanawia, że nie będzie dalej rosnąć. Z okazji urodzin rodzice kupują mu blaszany bębenek, który odtąd będzie jego nieodłącznym towarzyszem. Głośnym bębnieniem i przenikliwym wrzaskiem chłopiec potrafi kruszyć szkło, tym samym protestując przeciwko braku zainteresowania i kłamstwom dorosłych.
Akcja opowieści dzieje się zimą 1945 roku w czasie walki o wyspę Iwo Jima. Głównym bohaterem jest młody marines, James Bradley, który, po zwycięskiej bitwie, razem z pięcioma innymi żołnierzami zatknął amerykańską flagę na górze Suribachi.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…