Filmy relacja mężczyzna-kobieta, zdrada, samobójstwo

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje relacja mężczyzna-kobieta, zdrada, samobójstwo. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Lata 40. XX wieku. Tuż po ukończeniu studiów Edward Wilson rozpoczyna pracę w amerykańskim wywiadzie. Tym samym jego życie splata się z dramatycznym przebiegiem wydarzeń okresu Zimnej Wojny.
Ernest Hemingway (Clive Owen) po raz pierwszy spotyka Marthę Gellhorn (Nicole Kidman), utalentowaną dziennikarkę i reporterkę, w 1936 roku. Wkrótce oboje wyjeżdżają do ogarniętej wojną domową Hiszpanii, gdzie zostają kochankami.
Gilbert Grape żyje w Endora – miejscu, gdzie prawie nic się nie dzieje. Jedynym zajęciem policji jest ratowanie autystycznego brata Gilberta – Arnie'ego, który próbuje wdrapać się na pobliską wieżę ciśnień. Opieka nad chorym bratem jest bardzo wymagająca dla Grape'a, zwłaszcza gdy pracuje on dodatkowo w pobliskim sklepie. Wszystko się zmienia, gdy piękna Becky wskutek problemów z samochodem zatrzymuje się w mieście. Gilbert zakochuje się w dziewczynie, lecz zaczynają się pojawiać problemy z wygospodarowaniem czasu na prywatne życie.


Komedia o zdesperowanym producencie filmowym (Robert De Niro), który musi poradzić sobie z szalonym reżyserem, bezwstydną aktorką, nie mającym o niczym pojęcia kierownikiem produkcji, pobitym agentem, a przede wszystkim ze swoim rozpadającym się drugim małżeństwem…

Gilda

7,2
Gilda (Rita Hayworth) jest piękną młoda kobietą, która żeni się z właścicielem kasyna Ballin Mundson (George Macready) dla jego pieniędzy. Ballin traktuje ją jak przedmiot, za który zapłacił i jest jego własnością. Nie podejrzewa nawet, że Gildę i Johnnego (Glenn Ford) łączyło w przeszłości coś co pozostawiło w ich sercach głębokie rany. Głęboko ukryte uczucia dochodzą znów do głosu tyle tylko, że teraz są motorem do zemsty dawnych kochanków.
Młody kierownik hotelu, Gavin (Charlie Hunnam), stoi na gzymsie wieżowca z zamiarem skończenia ze swoim życiem. Pomóc ma mu detektyw, Hollis (Terrence Howard), który został oddelegowany do rozmowy ze "skoczkiem". Mężczyźni szybko odkrywają, że być może to nie negocjator pomoże samobójcy, lecz Gavin pozwoli Holisowi odkryć utracony sens życia.
Ogarnięta zakazanym pożądaniem zraniona kobieta wykorzystuje czarną magię, by pozbyć się żony swojego kuzyna. W ten sposób ściąga na rodzinę cierpienie.

Dagny

7,0
Historia ostatnich lat życia Norweżki Dagny Juel, poetki i pisarki, muzy artystycznej cyganerii Berlina, Krakowa i Warszawy. Biograficzny film przedstawiający barwne, dramatyczne i burzliwe życie Dagny i jej małżonka Stanisława Przybyszewskiego. Ich początkowe zafascynowanie się sobą, następnie ślub, wspólne dzieci, zmierza z czasem ku tragedii. Przybyszewski nawiązuje przelotny romans z Jadwigą Kasprowiczową, Dagny w odwecie daje się adorować poetom i artystom, co kończy się samobójczą śmiercią poety Stanisława Koraba Brzozowskiego. Porzucona przez męża Dagny wyjeżdża na Kaukaz ze swoim wielbicielem Emerykiem, który nie mogąc znieść jej cierpienia, zabija ją a sam popełnia samobójstwo.
Film, nagrodzony Oscarem przez Amerykańska Akademię, który powstał w oparciu o słynną powieść Güntera Grassa pod tym samym tytułem, portretuje mieszkańców Gdańska – Polaków, Niemców i Kaszubów – na tle historycznych wydarzeń pomiędzy rokiem 1924 i końcem II wojny światowej. Bacznym obserwatorem owych zdarzeń jest Oskar Matzerath, nad wiek rozwinięty chłopiec, którego świat dorosłych napawa sceptycyzmem i niechęcią. Nie chcąc stać się jego częścią, w dniu trzecich urodzin postanawia, że nie będzie dalej rosnąć. Z okazji urodzin rodzice kupują mu blaszany bębenek, który odtąd będzie jego nieodłącznym towarzyszem. Głośnym bębnieniem i przenikliwym wrzaskiem chłopiec potrafi kruszyć szkło, tym samym protestując przeciwko braku zainteresowania i kłamstwom dorosłych.
Ameryka końca lat 60-tych, czasy kontestacji, rewolucji seksualnej i burzliwych przemian obyczajowych. Jeśli miałeś szczęście - jechałeś na Woodstock, jeśli miałeś pecha - jechałeś do Wietnamu. A jeśli nie wiedziałeś, czego chcesz - lądowałeś w domu wariatów. Siedemnastoletnia Susanna Kaysen (Winona Ryder) wydawała się zagubiona w otaczającej ją rzeczywistości. Zaniepokojeni rodzice wysłali ją do doktora, który doradził jej pobyt w szpitalu psychiatrycznym. Susanna spędziła tam dwa lata przechodząc prawdziwą szkołą życia. W szpitalu poznała czarującą socjopatkę Lisę (nagrodzona Oscarem Angelina Jolie), która buntowała się przeciwko wszystkim i wszystkiemu. Dzięki niej Susanna odnalazła to, co w życiu najcenniejsze - samą siebie.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…